ZASEDÁNÍ ČLENŮ DIG OK SEKCE VE STROJETICÍCH

dne 10.září 2011

PŘÍTOMNI: OK1AL OK1AKU OK1AMU OK1AR OK1ARO OK1AW
OK1BZ OK1DOY OK1JIM OK1KI OK1MQY  OK1SRD
OK1WF OK5AR OK7AR

HOSTÉ: OK1XFJ DF9JS
   
      

Vážení členové DIG a příznivci DIG OK sekce, milí hosté, vítám vás tímto na našem dnešním zasedání, které probihá již po osmé zde ve Strojeticích. Po našem jednání zde bude 18.setkání radioamatérů na podbořansku.

Jsem rád, že jsme se tu ve zdraví sešli a že se po roce opět vidíme.

Mám vyřídit pozdrav od Pavla, OK1KZ, který se omlouvá ze zdravotních důvodů a naše jednání pozdravuje i Igor, EU1EU, alias OK8EU. A včera jsem dostal pozdrav, odpověď do ankety a omluvu od Jirky, OK1MO, kterou vám zde přečtu.

Naplánoval jsem, tak jako každoročně, rovněž neformální setkání členů DIG i v Holicích. Bohužel, sám jsem ho pak v přívěsu zachrápal a jak jsem se později dozvěděl, jediný, kdo se v danou dobu na daném místě objevil, byl Luděk, OK1VSL.


Co se týče programu našeho dnešního zasedání, tak kromě hlavních informací bychom se měli začít zabývat evropským setkáním DIG 2013, poprvé v historii na území ČR / a také poprvé mimo území DL / a víceméně rozhodnout o místě konání a rozsahu pomoci při organizaci. Částečně jsem vše vyřizoval již majly, protože na naše jednání máme pouze hodinu a půl a zbytek opět můžeme vyřizovat majly.

Naše sekce bude mít do příštího čtvrtka 118 členů, včetně OK1KIG, OM3EE a OM8ON. Ve čtvrtečních DIG zprávách bude oznámeno vyřazení z řad DIG členů 5 OK stanic. Zjišťoval jsem okolnosti kolem těchto značek, které déle jak 10 let neexistují, s některými mluvil Jenda, OK2BIQ a již o vysílání nemají zájem. /Jendovi díky za ochotu/. 

Jedná se o


DIG 0867 OK2BQB
DIG 0915 OK2BCH
DIG 1290 OK2BPF
DIG 1993 OK2BKH
DIG 4865 OK1FKV

Dále DIG 6179 OK2BWI, rovněž není uveden mezi platnými povoleními a nepodařilo se mi o něm něco zjistit. Od Wernera, DH1PAL, jsem si sehnal adresu a po setkání mu budu posílat dopis. Pak uvidíme. Takže k 15.září bude naše sekce mít 113 členů. 

V uplynulém roce, od posledního zasedání, nikdo nezemřel, což je jistě zpráva potěšující, co je však méně potěšující, také nikdo nepřibyl a vím pouze o OK1XOE, který na vstupu do DIG pracuje. Stále ještě vzdoruje zde přítomný Honza, OK1XFJ, ačkoli má krásnou druhou značku, OK4DIG a co se DIG týče, je aktivnější jak 90 procent našich řádných členů...... / Honza pravil, že nejsou lidi, kdo by mu udělal pořádek v QSL a zažádal o diplomy.... hi /

Nastala pouze jedna změna značky a to u DIG 6192 ex OK2IEN který má nyní OK1FBI a současně nám utekl z plzeňska do rodné Ostravy. 


Nyní k aktivitám naší sekce 

V loňském roce, v říjnu, jsme opět aktivovali značku OL5DIG a učiníme tak i letos. OL5DIG je členem EPC a proto ji nechávám hlavně klukům pracujícícm digitálními módy. Jejich úspěchy můžete vidět na stránkách DIG OK sekce, kde jsou obrázky mnoha získaných diplomů. Všem, kteří se na úspěchu podíleli, hlavně OK1DOZ, OK1AW a OK1AKU / pokud jsem na někoho zapoměl, tak promiňte / tímto děkuji. Bohužel, už není takový zájem o podělení se o provoz OL5DIG ostatními druhy provozu a na ostatních pásmech. Pouze na VKV nám opět pomohl Honza, OK1XFJ a na KV jsem, kromě Radka, OK1FHI, já mimo DIG rund, udělal jen pár spojení. 

Současně děkuji Luďkovi, OK1VSL, který nezištně vytiskl údaje na všechny QSL z tohoto měsíce. Bylo jich cca tisíc.

Ještě asi 1.000 QSL zbývá a až je použijeme, budu se rozmýšlet, zda nechat tisknout nové a žádat o OL5DIG i příští rok, když v podstatě ze strany našich členů není zájem se na provozu podílet. Kdo byste měl zájem OL5DIG v říjnu provětrat, mimo digitální provoz, dejte vědět. Digitální provoz jsem chtěl opět svěřit Béďovi, OK1DOZ, ale ten se omlouvá ze zdravotních důvodů a tak bych požádal Pavla, OK1AW. / Pavel tento úkol přijal / 

Letošní evropské setkání DIG proběhlo v městečku Jork, nedaleko Stade, severně od Hamburgu, ve dnech 1. až 5.června. Setkání se kromě mne zúčastnila ještě Marie, OK5AR, Alena, OK7AR, Josef, OK1SRD, Tom, přítel Aleny a děti Míša, OK1KAR a Katka, OK1KIT. Setkání proběhlo v pěkném hotýlku na břehu Labe, s vysoce rozumnými cenami a nebývalou ochotou a vstřícností personálu. 

V mobilním contestu jsme jako zástupci OK zabodovali, děcka byla ze 36 stanic shodně na 25.místě, Marie, OK5AR na 23.místě, Pepa OK1SRD skončil devátý, Alena OK7AR sedmá. Chvíle napětí a když byl na druhém místě oznámen Michael, DG7DBR, věděl jsem, že to mám v kapse. Odměnou, kromě diplomu, byl i hezký pohár. 

Podrobnou zprávu o setkání, kterého se zůčastnilo asi 100 až 120 lidí, můžete najít na stránkách DIG OK sekce. 

Příští rok (2012) nebude setkání DIG, ale opět bude nahrazeno setkáním DSW, s největší pravděpodobností v Bremerhavenu. Já zřejmě příšt í rok toto setkání vynechám a pro změnu vyrazím na HAM Radio ve Friedrichshafenu, na které se chystám 20. let. I tam lze kromě jiných, potkat řadu přátel z DIG. 

V závěru zprávy o aktivitách sekce chci poděkovat všem, kdož jste aktivní v DIG závodech a posíláte i své deníky k hodnocení. 

V souvislosti s aktivitami chci poblahopřát následujícím stanicím za dobrá umístění a dobrou reprezentaci OK značky a předat poháry za rok 2010: 

OK1WF 1.místo Fruehjahrscontest CW
OK1XFJ 1.místo DIG QSO Party 432 MHz
OK1DOY 1.místo DIG QSO Party CW /pohár si převzal před 14.dny/
OK1AR má rovněž pohár za 1.místo ve Fruehjahrscontestu SSB


A dále v roce 2010 získali plakety OK7AR 1.YL DIG

QSO Party 144 MHz

OK1KI 1.YL Fruehjahrscontest CW /dostala ji poštou/
OK1AR 1.OK Geburtstagscontest CW
OK1AR 1.OK Geburtstagscontest SSB
OK1AR 1.OK DIG QSO Party SSB
OK1AR 1.OK DIG QSO Party 144 MHz

za toto vše jsem dostal opět jen jednu plaketu s nalepenými 4. výsledky 

Dále zde mám několik diplomů za umístění v DIG závodech do 10.místa. Pokud zde není někdo, pro koho diplom mám a máte možnost mu ho vzít a předat, Prosím abyste tak učinili. Některé diplomy u mne leží již pár let. 

/diplomy přítomným byly rozdány, další byly poslány po jiných amatérech a ještě jich zde pár zbývá/ 

To by tak bylo vše z mé strany. Ještě než otevřu diskusi, chtěl bych vás požádat, abyste se tak v 11,25, než začne film, soustředili kolem rozhlasu, neboť uděláme společné foto DIG členů. Jednak pro naše WEB stránky, jednak případně pro nové QSL. 

Nyní otevírám diskusi, a v rámci diskuse bych dal nejprve slovo Harrymu, OK1MQY, aby nám podal informaci ohledně diplomů a stavu peněz. K tomu jen, že u mně z poslední akce – mimořádné příspěvky členů - zbývá ještě 1.020 Kč 


Harry, OK1MQY, uvedl že v pokladně, po vytištění nových diplomů W-DIG-OK, zbývá ještě cca 1.000 Kč, ale máme tam nějaké Eura a Dolary. Bylo rozhodnuto oboje ihned odprodat, dokud je výhodný kurz, a posílit tak pokladnu o koruny. Co se diplomů týče, již delší dobu nebyl žádný vydán. Jestli se i na tom promítá krize???? 

Děkuji Harrymu. Máte někdo něco do diskuse, ještě než otevřu otázku DIG setkání 2013? 

Jarda, OK1BZ, vyřídil pozdrav našemu jednání od Ljoni, US3LX. 

A nyní otevírám diskusi k DIG setkání 2013. Dostali jste 3 alternativy. Kubovu Huť od Jirky, OK1AMU a Podbořany, nebo Jesenici od OK1AR. Výsledky průzkumu mezi ostatními DIG členy zde máte na papíru. Nyní prosím, abyste se vyjádřili k jednotlivým alternativám vy a abychom se shodli na místě konání a mohli tak začít s konkrétními přípravami. Kromě podpory té či oné alternativy máte možnost se zeptat Jirky i mně na další věci okolo toho. 

Jirka, OK1AMU, uvedl, že ho překvapil malý zájem a slabá odezva z řad členů DIG OK sekce a zda má tedy význam hledat něco, co bude pro české amatéry cenově výhodné a nezůstat tedy u jeho návrhu na Kubovu Huť. 

Zdeněk, OK1AR – též mne malý zájem překvapil, neodpověděli ani ti, kteří již na některém setkání v DL byli a kteří si to chválili. Přesto nevěřím, že by se, alespoň v sobotu, nezůčastnilo více jak 25 DIG OK členů. Před léty v Kreische, 40 km od OK hranic bylo přítomno 26 našich. Takže předpokládám, že minimálně tentýž počet jich bude na setkání konaném v OK. Z těch co sedí nyní zde ve Strojeticích u stolu, neodpověděla prakticky polovina. A vyzval je k tomu, aby se vyjádřili. Přítomní, kteří předtím nezaslali svůj názor, ho doplnili k anketě. /výsledek ankety přiložím k této zprávě – pozn. 1AR/ 

Zdeněk, OK1AR - k návrhu OK1AMU. Jirko, na DIG setkáních v DL se od roku 1991 vystřídalo skoro 40 OK amatérů. Kromě naší rodiny, od roku 1995 v přívěsu, všichni a vždy jen ve stanech. Jediný, kdo si může dovolit zaplatit ubytování v hotelu jsi vždy jen ty. Já si to rovněž, při svém důchodu a při Maruš minimální mzdě, dané zákonem, dovolit nemohu a na Šumavu bych jel pouze na tu sobotu a v noci opět domů. Musíme brát skutečně ohled na to, že ne každý si může dovolit dát v přepočtu 25 Euro za noc na Kubově Huti. A pokud již dělám evropské setkání DIG v Čechách, mám enormní zájem na tom, umožnit účast co největšímu poču českých DIG. A i pro Němce z míst, kde je největší hustota DIG, je to na podbořansko o 30 až 170 km blíž než na Šumavu. Dále – promluv si se zde přítomným Hansem, DF9JS. Když se dozvěděli, že kempinkové vozy by měli na Kubově Huti stát 15 km od místa setkání, setkalo se to se značnou nevolí, Pustli se do Wernera, DH1PAL a tomu je jedno kde to uspořádáme. A protože těch kempinkáčů jezdí na setkání 8 až 12, je třeba brát ohled i na to. 

Poté ke stejnému, hlavně ke vzdálenosti a cenám, vystoupili proti Kubově Huti OK1BZ, OK1AL a OK7AR. Na základě této diskuse a výsledku ankety bylo tedy rozhodnuto, že setkání se uspořádá buď na podbořansku, / Jesenice, nebo Podbořany / případně, kdyby se našla jiná vhodnější lokalita v trojúhelníku mezi K. Vary, Plzní a Prahou. Hlavní organizátoři – OK1AMU a OK1AR, s tím, že další se přihlásili pomoct přímo při setkání. 

Hned po zasedání, neboť do zahájení vlastního setkání radioamatérů zbývalo asi 7 minut, jsme udělali hromadné foto členů DIG OK sekce. 


Doplňující informace – během setkání radioamatérů dorazili ještě 2 členové DIG, Honza, OK1NF a Pepík, DF2UN. Na setkání bylo přítomno 58 radioamatérů. Což je polovina toho, kolik tam bylo vloni. Takže nejen Holice odcházejí na úbytě. Zvláště hezká byla přednáška Petra, OK1FFU o česko-slovenské expedici do Gambie – C5 a poté i kousky filmů a pěkné fotografie z cest po exotických místech s komentářem Franty, OK1HH 

I přes snižující se počet účastníků, uspořádám setkání radioamatérů ve Strojeticích a zasedání DIG OK sekce opět. Bude to 19.ročník, každopádně /pokud mi to zdraví dovolí/ udělám i ročník 20 a pak uvidíme....... 

A k DIG 2013 – po setkání ve Strojeticích jsme se stavěli v Blšanech, 5 km od Podbořan a 5 km od Strojetic, v mém bývalém QTH. Probíhala tam pouť. A potkal jsem tam bývalého člena podbořanského radioklubu, nyní shodou okolností, starostu Blšan. Je tam nově rekonstruovaný hotel, sál pro cca 100 lidí v něm, /ale už prý tam pohodlně sedělo i 130 lidí a ještě byl plac na tancování/. Místo na ustavení kempinkáčů by se prý našlo. Část účastníků by ale musela jezdit z Podbořan, neboť hotel ubytuje max 44 lidí. Domluvili jsme se, že se ještě ozvu. 

Odkaz je zde: http://www.hotelblsany.cz/ 

Každopádně mně čeká ježdění po Podbořanech, do Jesenice a do Blšan a pak teprve dám definitivně vědět, kde se setkání bude konat. 

Fotky ze setkání do Honzy, OK1XFJ najdete zde: http://www.ok1xfj.nagano.cz/uloziste/strojetice2011 

ta fotka dvojitého kafe – Honza si poručil dvojité kafe. Dostal ho. A k němu i dva cukry, 2 smetany, 2 lžičky..... Jak pravila Alena, OK7AR, přání hosta je naším rozkazem.... 

Mé fotky ze setkání, případně další najdete v příštích dnech na stránkách OK-DIG sekce. 

A na závěr – dnes mi volala p. Švachoušková z ČTÚ, že jim zákon neumožňuje uvést do povolovací listiny OL5DIG vysílání z celé ČR bez /P. Ale že tam může být uvedeno více QTH, ze kterých se pak to /P dávat nemusí. Nechal jsem tam zapsat Podbořany, Nejdek, Ústí n.L., Polevsko a kótu Dyleň. 

73/77 Zdeněk

Valid HTML 4.01 Transitional